FGU Nordsjælland
Bestyrelsen2022-12-02T11:12:12+01:00

Bestyrelsen

Her kan du se, hvem der sidder i FGU Nordsjællands bestyrelse, deres kontaktinformation, FGU Nordsjælland vedtægter, samt dagsordener og referater fra møder i bestyrelsen.

Mød bestyrelsen
Se referater

Vedtægter

Mød bestyrelsen

Helge Friis

Formand

Kommunalt udpeget medlem
for Halsnæs Kommune

hefr@halsnaes.dk

Jørgen Simonsen

Næstformand

Medlem udpeget af arbejdsgiverorganisationerne

mester@nordtag.dk

Hanne Kirkegaard

Kommunalt udpeget medlem
for Hillerød Kommune

hki@unord.dk

Lars Bacher

Kommunalt udpeget medlem
for Allerød Kommune

lbac@alleroed.dk

Helle Valentin

Kommunalt udpeget medlem
for Furesø Kommune

hlv4@furesoe.dk

Kenneth Jensen

Kommunalt udpeget medlem
for Frederikssund Kommune

keje@frederikssund.dk

Kristine Thrane

Kommunalt udpeget medlem
for Rudersdal Kommune

krth@rudersdal.dk

Jens Skov

Kommunalt udpeget medlem
for Egedal Kommune

jens.skov@egekom.dk

Michael Hemming Nielsen

Kommunalt udpeget medlem
for Gribskov Kommune

mhnie@gribskov.dk

Anne Marie Hestehave

Medlem udpeget af
arbejdstagerorganisationerne

amhe033@foa.dk

Max Pedersen

Medlem udpeget af
arbejdstagerorganisationerne

max.pedersen@3f.dk

Tenna Skovgaard Bosold

Medlem udpeget af
arbejdsgiverorganisationerne

tbo@amphenolprocom.com

Gitte Brodersen

Medlem udpeget af bestyrelserne for
dækningsområdets institutioner for
erhvervsrettet uddannelse med udbud
af erhvervsuddannelser efter lov om
erhvervsuddannelser.

gib@sosuh.dk

Lotte Viuf

Medarbejderrepræsentant
– med stemmeret

lpv@fgu-ns.dk

Niels Kirkegaard

Medarbejderrepræsentant
– med stemmeret

nki@fgu-ns.dk

Søren Nyvad

Medarbejderrepræsentant
– med stemmeret

sny@fgu-ns.dk

Oline Lintrup Løvgreen

Elevrepræsentant
– uden stemmeret

Milos Ilic

Elevrepræsentant
– uden stemmeret

Referater

20222023-01-11T13:06:17+01:00
20212022-10-12T12:31:12+02:00
20202022-10-12T12:33:55+02:00
20192022-10-12T12:39:51+02:00
20182022-10-12T12:11:02+02:00
Go to Top